Stary Sącz to jedno z najstarszych i najciekawszych miasteczek w Polsce. Strefa Funduszy Europejskich „Małopolska Myśli o Tobie” zawita tu we wrześniu. Nie zapomnijcie wpisać tego wydarzenia do kalendarza, a my zapewnimy Wam wiele interesujących zajęć i warsztatów!

baner_640.jpg

To historyczne i niezwykle urocze miasteczko położone jest u zbiegu malowniczych dolin Dunajca i Popradu, u stóp Beskidu Sądeckiego i Kotliny Sądeckiej. Stary Sącz zachwyca nie tylko pięknem krajobrazu, ciekawie zachowaną Starówką i zabytkami, ale jest też przykładem miejscowości, gdzie dobrze inwestuje się środki europejskie. To właśnie dzięki nim m.in. odrestaurowano budynek Starosądeckiego Centrum Kultury i Sztuki "Sokół", urządzono szlak pieszy wokół Źródełka św. Kingi i wybudowano park rekreacyjny „Stawy”. 

Zapraszamy od piątku, 8 września do niedzieli, 10 września na Rynek w Starym Sączu do naszej Strefy Funduszy Europejskich „Małopolska Myśli o Tobie” . Dowiecie się czym są Fundusze Europejskie oraz jak i na jakie projekty je pozyskiwać.

Koncerty

  • Zespół Serencza
    Serencza – po prostu Szczęście (jest to archaizm karpacki używany jeszcze m.in. w płn. Słowacji). Chłopaki zainspirowani tradycyjną muzyką Łemków, muzyką swych ojców jak i coraz bardziej powszechnym trendem autorskiego interpretowania folkloru powołali do życia zespół, kolejno zasilany przez nowe osoby (początkowo tylko Rusini). Jak piszą o sobie: „Obecny charakter naszej muzyki jest wypadkową różnych gustów. Jest to m.in. muzyka latynoska, irlandzka, polska (i szerzej – słowiańska), afrykańska czy arabska. Pojawiają się też elementy reggae, jazzu, muzyki klasycznej. Nasze aranżacje rzucają nowe światło na muzykę Beskidu Niskiego. To inne spojrzenie na folklor pozwala dotrzeć do współczesnego słuchacza, pomaga w propagowaniu kultury naszego regionu, ale przede wszystkim daje radość z tworzenia czegoś nowego”. W 2004 roku zespół nagrał pierwszą płytę pt. „Pid Obłaczkom”. Serencza ma na swoim koncie także kilka programów nagranych dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

    serencza_640.jpg