Proszowice, to przedostatnie miejsce na trasie Stref Funduszy Europejskich "Małopolska myśli o Tobie". Zapraszamy do odwiedzenia naszego miasteczka funduszowego na proszowickim Rynku. Przygotujcie się na mnóstwo atrakcji i pełną inspiracji edukację o funduszach unijnych!

Proszowice_640 x 359.png

Proszowice znane są przede wszystkim ze swojego rolniczego potencjału, ale nie tylko. To tutaj w ostatnich latach z powodzeniem korzysta się z dotacji unijnych, które są siłą napędową regionu. Korzystają z nich instytucje publiczne i lokalni przedsiębiorcy, inwestujący w rozwój produktów i usług oraz w nowe technologie. Dziesiątki kilometrów wyremontowanych dróg i nowa obwodnica dają dogodne połączenie komunikacyjne Proszowic z innymi częściami Małopolski. 

W Strefie Funduszy Europejskich będziemy opowiadać o tych projektach, a także o nowych możliwościach jakie dają Fundusze 2014-2020. 

Nasza Strefa funduszowa powstanie na pięknym Rynku w Proszowicach już w piątek 29 września i pozostanie tam do 1 października, w zrewitalizowanym ze środków unijnych otoczeniu.

Program imprezy w Proszowicach (.pdf, 244 KB)

Koncerty

 • Zespół Serencza
  Serencza – po prostu Szczęście (jest to archaizm karpacki używany jeszcze m.in. w płn. Słowacji). Chłopaki zainspirowani tradycyjną muzyką Łemków, muzyką swych ojców jak i coraz bardziej powszechnym trendem autorskiego interpretowania folkloru powołali do życia zespół, kolejno zasilany przez nowe osoby (początkowo tylko Rusini). Jak piszą o sobie: „Obecny charakter naszej muzyki jest wypadkową różnych gustów. Jest to m.in. muzyka latynoska, irlandzka, polska (i szerzej – słowiańska), afrykańska czy arabska. Pojawiają się też elementy reggae, jazzu, muzyki klasycznej. Nasze aranżacje rzucają nowe światło na muzykę Beskidu Niskiego. To inne spojrzenie na folklor pozwala dotrzeć do współczesnego słuchacza, pomaga w propagowaniu kultury naszego regionu, ale przede wszystkim daje radość z tworzenia czegoś nowego”. W 2004 roku zespół nagrał pierwszą płytę pt. „Pid Obłaczkom”. Serencza ma na swoim koncie także kilka programów nagranych dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

  serencza_640.jpg

 • Zespół No Stress

  To popularny krakowski band, ale przede wszystkim zgrana paczka kreatywnych i profesjonalnych muzyków. Zespół występuje w składzie 5 osobowym, wykonując wyłącznie muzykę na żywo, łącząc przy tym niezapomniane przeboje z najświeższymi hitami.

 • Zespół "Na Krakowską Nutę"

  Zespół istnieje w Centrum Kultury i Wypoczynku od 2007 roku. Grupa liczy około 30 osób w przedziale wiekowym od 6 do 16 lat, zrzesza uzdolnione dzieci i młodzież całego powiatu proszowickiego. Uczestnicząc w spotkaniach zespołu, dzieci poznają pieśni, przyśpiewki oraz obrzędy i tradycje regionu. Zespół prezentuje także repertuar muzyki rozrywkowej. Przez wspólny śpiew dzieci uczą się także współżycia w grupie oraz współodpowiedzialności za zespół. Od początku swojej działalności chętnie zapraszany jest na wiele imprez w gminie, powiecie a nawet województwie. Zespół prowadzi Pani Barbara Madej.

  na_krakowska_nute_640.jpg