Pleśna, to pierwszy przystanek Stref Funduszy Europejskich "Małopolska myśli o Tobie" w 2017 roku. Spotkamy się razem przy Centrum Kultury Gminy Pleśna. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, szkoleń i zajęć edukacyjnych dla mieszkańców i turystów, którzy będą wtedy z nami.

Plesna_strefa_dymek1_640.png

Miejscowość i gmina Pleśna, to raj dla miłośników agroturystyki, aktywnego wypoczynku i ekologicznej żywności. Położona pomiędzy Tarnowem i Nowym Sączem Pleśna przyciąga trasami rowerowymi, zabytkami budownictwa, tradycjami uprawy krzewów jagodowych, szlakiem kajakowym na Dunajcu i wieloma innymi atrakcjami. 

Obecny wygląd gmina Pleśna zawdzięcza w dużej mierze funduszom unijnym, które w ostatnich dziesięciu latach gmina wykorzystuje dla rozwoju lokalnej infrastruktury i turystyki. O tym, jak wykorzystuje się potencjał w gminie Pleśna dzięki środkom unijnym i jak pozyskać nowe fundusze w perspektywie 2014-2020 dowiecie się w Strefie Funduszy Europejskich w Pleśnej. 

Przeczytaj o beneficjentach, którzy pojawią się w Pleśnej

Zapraszamy od piątku, 11 sierpnia do niedzieli, 13 sierpnia do Strefy Funduszy Europejskich przy Centrum Kultury Gminy Pleśna.

Weź udział w szkoleniach

Koncerty

 • Sayes
  Początki zespołu, to dwie płyty EP. Pierwsza z nich zarejestrowana w grudniu 2010 roku pt. „Historia ledwie w zarysie” oraz kolejna pt. „2012”. Z drugiego wydawnictwa pochodzą utwory tj. „Salem” czy „Ostatni raz” znane z 5 edycji programu „Must Be The Music”, gdzie zespół zebrał bardzo pochlebne opinie od jurorów. Do sukcesów pierwszych lat działalności należy również zaliczyć udział w finale konkursu „Zrób Głośniej” portalu T-Mobile Music oraz „Zrób Głośniej” na T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Zaprzyjaźniona Krakowska Scena Muzyczna umieściła utwór pt. „Ostatni raz” na składance „The Best of KSM #1”. Do dużych sukcesów kolejnych lat należy zaliczyć koncertowanie u boku takich sław jak Cool Kids Of Death, Myslovitz, The Raveonettes, L’Stadt, Epica czy The Sisters Of Mercy. W 2016 Sayes wydał debiutancki album pt. "Marzyciel". Obecnie zespół Sayes tworzą Kamil Juszczyk, który jest liderem, autorem muzyki, producentem oraz autorem tekstów, Mateusz Juszczyk – perkusja, Grzegorz Sipiora – gitara basowa oraz Krzysztof Potok – gitara i instrumenty klawiszowe.

  sayes_640.jpg

 • Zespół Serencza
  SERENCZA – po prostu Szczęście (jest to archaizm karpacki używany jeszcze m.in. w płn. Słowacji). Chłopaki zainspirowani tradycyjną muzyką Łemków, muzyką swych ojców jak i coraz bardziej powszechnym trendem autorskiego interpretowania folkloru powołali do życia zespół, kolejno zasilany przez nowe osoby (początkowo tylko Rusini). Jak piszą o sobie: „Obecny charakter naszej muzyki jest wypadkową różnych gustów. Jest to m.in. muzyka latynoska, irlandzka, polska (i szerzej – słowiańska), afrykańska czy arabska. Pojawiają się też elementy reggae, jazzu, muzyki klasycznej. Nasze aranżacje rzucają nowe światło na muzykę Beskidu Niskiego. To inne spojrzenie na folklor pozwala dotrzeć do współczesnego słuchacza, pomaga w propagowaniu kultury naszego regionu, ale przede wszystkim daje radość z tworzenia czegoś nowego”. W 2004 roku zespół nagrał pierwszą płytę pt. „Pid Obłaczkom”. Serencza ma na swoim koncie także kilka programów nagranych dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

  serencza_640.jpg

 • Mariola Czuper
  Młodziutka wokalistka pochodząca z Łąkty Górnej w powiecie bocheńskim, absolwentka szkoły muzycznej 1 stopnia w Żegocinie w klasie gitary. Uczestniczka wielu konkursów muzycznych. W 2016 roku zajęła 1 miejsce w konkursie piosenki żołnierskiej w Wiśniczu oraz 2 miejsce w talent show w Limanowej. Laureatka i stała bywalczyni Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem w Bochni, a także Młodych Talentów na szczeblu wojewódzkim. 

  mariola_czuper_640.jpg

 • Kinga i Anna Gurgul
  Kinga ma 13 lat i jest uczennicą siódmej klasy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. Uczy się również w szkole muzycznej w Brzesku w klasie fletu poprzecznego. Muzyka zawsze była jej pasją. Brała udział w wielu przeglądach i festiwalach o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim, a do jej największych sukcesów można zaliczyć m.in.: I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Majki Jeżowskiej „Rytm i melodia” w Radomiu, I miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w Tarnowie, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Skowroneczek w Nowym Sączu, Tytuł Talent Małopolski, wyróżnienie w I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „World Song” w Sosnowcu. Anna, to nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej, a prywatnie mama Kingi. W czasach szkolnych również udzielała się wokalnie, ale nigdy tej pasji w pełni nie rozwinęła. Aż do jesieni roku 2015. Wtedy to córka i mama dostarczyły mieszkańcom Dębna ( i nie tylko), wielu emocji biorąc udział w programie Aplauz Aplauz, emitowanym w stacji TVN. Uczestnikami programu były śpiewające rodzinne duety. Prze kilkanaście tygodni rywalizowały z innymi duetami z całej Polski. A rywalizacja skończyła się dla nich wygraną.

  kinga_gurgul_640.jpg