Krzeszowicki Rynek będzie kolejnym przystankiem na trasie Stref Funduszy Europejskich "Małopolska myśli o Tobie". Nie zapomnijcie w sierpniu odwiedzić naszego miasteczka funduszowego. Przygotujcie się na duży zastrzyk wiedzy o funduszach!

Krzeszowice, niedaleko Krakowa, to pełne uroku miasteczko otoczone pięknymi skalnymi formami słynnych Dolinek Krakowskich. To stąd wychodzą malownicze szlaki, m.in. do Doliny Mnikowskiej, czy Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Na jego terenie można podziwiać nie tylko osobliwości przyrodnicze, ale również pobliskie zamki Tenczyn i Lipowiec. 

Krzeszowice to jednak także miejsce, gdzie od lat inwestuje się środki zewnętrzne, w tym unijne, na rozwój społeczny, infrastrukturalny, działania proekologiczne i turystykę. Nasza Strefa Funduszy Europejskich stanie właśnie na zrewitalizowanym ze środków unijnych Rynku w Krzeszowicach. 

Zapraszamy od piątku, 18 sierpnia do niedzieli, 20 sierpnia na pełen atrakcji program w Strefie Funduszy Europejskich w Krzeszowicach!

Koncerty

  • Sayes
    Początki zespołu, to dwie płyty EP. Pierwsza z nich zarejestrowana w grudniu 2010 roku pt. „Historia ledwie w zarysie” oraz kolejna pt. „2012”. Z drugiego wydawnictwa pochodzą utwory tj. „Salem” czy „Ostatni raz” znane z 5 edycji programu „Must Be The Music”, gdzie zespół zebrał bardzo pochlebne opinie od jurorów. Do sukcesów pierwszych lat działalności należy również zaliczyć udział w finale konkursu „Zrób Głośniej” portalu T-Mobile Music oraz „Zrób Głośniej” na T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Zaprzyjaźniona Krakowska Scena Muzyczna umieściła utwór pt. „Ostatni raz” na składance „The Best of KSM #1”. Do dużych sukcesów kolejnych lat należy zaliczyć koncertowanie u boku takich sław jak Cool Kids Of Death, Myslovitz, The Raveonettes, L’Stadt, Epica czy The Sisters Of Mercy. W 2016 roku zespół wydał debiutancki album „Marzyciel”. Obecnie zespół Sayes tworzą Kamil Juszczyk, który jest liderem, autorem muzyki, producentem oraz autorem tekstów, Mateusz Juszczyk – perkusja, Grzegorz Sipiora – gitara basowa oraz Krzysztof Potok – gitara i instrumenty klawiszowe.

    sayes_640.jpg

  • Dollars Brothers
    Dollars Brothers to polsko-łemkowska formacja założona w 2006 r. zamieszkująca tereny Beskidu Niskiego - magicznej krainy Łemków i Pogórzan. Zespół tworzy muzykę rozrywkową inspirowaną folklorem łemkowskim. Energetyczne zespolenia pop-rocka, funku, disco bazujące na łemkowskiej muzyce ludowej, tworzą nową adaptację oraz połączenia, niespotykane jak dotąd w tych rejonach muzyki, zarówno folklorystycznej czy folkowej jak i rozrywkowej. Zespół tworzą: Mirosław Dziubina –  wokal, bass, Piotr Krygowski – instrumenty klawiszowe, Krzysztof Mika – perkusja, Jarosław Gawor – gitara.

    dollars_brothers.jpg