Połączenie starego z nowym, odrestaurowanych zabytków i nowych inwestycji sprawia, że Dąbrowa to miejscowość warta odwiedzenia. Zwłaszcza, że we wrześniu będziemy tu ze Strefą Funduszy Europejskich. Zainspirujemy Was do skorzystania ze środków unijnych!

640x359_Dabrowa.png

Dąbrowa Tarnowska należy do najciekawszych miejsc w subregionie tarnowskim, zarówno pod względem turystycznym, historycznym, jak i inwestycyjnym. Te trzy obszary przenikają się, tworząc interesującą całość. Duża w tym zasługa funduszy unijnych. To dzięki nim w ostatnich latach m.in. przywrócono do dawnej świetności synagogę – perłę architektury Chasydów, wybudowano halę sportową na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji czy wyposażono pływalnię w kolektory słoneczne do pozyskiwania ekologicznej energii. Na rynku powstanie nasza Strefa Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”. 

Zapraszamy serdecznie od piątku, 15 września do niedzieli, 17 września na Rynek w Dąbrowie Tarnowskiej. Będziemy dużo opowiadać i szkolić o funduszach unijnych, a także pokażemy przykłady, że warto sięgnąć po europejskie wsparcie!

Program imprezy w Dąbrowie Tarnowskiej (.pdf, 3,85 MB)

Koncerty

 • Zespół Serencza
  Serencza – po prostu Szczęście (jest to archaizm karpacki używany jeszcze m.in. w płn. Słowacji). Chłopaki zainspirowani tradycyjną muzyką Łemków, muzyką swych ojców jak i coraz bardziej powszechnym trendem autorskiego interpretowania folkloru powołali do życia zespół, kolejno zasilany przez nowe osoby (początkowo tylko Rusini). Jak piszą o sobie: „Obecny charakter naszej muzyki jest wypadkową różnych gustów. Jest to m.in. muzyka latynoska, irlandzka, polska (i szerzej – słowiańska), afrykańska czy arabska. Pojawiają się też elementy reggae, jazzu, muzyki klasycznej. Nasze aranżacje rzucają nowe światło na muzykę Beskidu Niskiego. To inne spojrzenie na folklor pozwala dotrzeć do współczesnego słuchacza, pomaga w propagowaniu kultury naszego regionu, ale przede wszystkim daje radość z tworzenia czegoś nowego”. W 2004 roku zespół nagrał pierwszą płytę pt. „Pid Obłaczkom”. Serencza ma na swoim koncie także kilka programów nagranych dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

  serencza_640.jpg

 • Kapela Dąbrowiacy
  Kapela Ludowa "Dąbrowiacy" to pięcioosobowy zespół, który działa od 1995 roku w Dąbrowskim Domu Kultury. Kapela koncertuje na wielu festiwalach i przeglądach w Polsce i na świecie. Jest zdobywcą licznych nagród i wyróżnień. Zdobyła między innymi I miejsce na Małopolskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Dębicy. Kilkakrotnie reprezentowała Powiśle Dąbrowskie na tarnowskich przeglądach O Pawie Pióro i Gliniany Dzban. Gościła w Sztokholmie na jubileuszu 25-lecia polonijnego Zespołu Pieśni i Tańca Piastowie, promowała Powiat Dąbrowski podczas oficjalnej wizyty władz samorządowych w Budapeszcie. Reprezentowała gminę Dąbrowa Tarnowska na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Rixheim we Francji, będąc oprócz gospodarzy, przedstawicielem Europy (poza nimi zespoły z Kuby, Gruzji i Boliwii). Jest ozdobą wielu uroczystości na terenie Gminy Dąbrowa Tarnowska.

  Kapela_Dabrowiacy.JPG

 • Zespół Sokoliki
  To grupa taneczna Sokoliki skupia dwadzieścioro dzieci ze szkół podstawowych. Zespół odnosi liczne sukcesy i osiągnięcia. Uczestniczy w ogólnopolskich turniejach i projektach. Ma na swoim koncie udział i wysokie miejsca między innymi w: Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie, V Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie (inscenizacja taneczna), w międzynarodowym projekcie „Roztańczona Europa – sztuka, edukacja, spotkania obywateli europejskich” realizowanym przez Powiat Dąbrowski w Dąbrowie Tarnowskiej, Międzynarodowej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie, Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie, w międzynarodowym festiwalu "Balkan Folk Festival" - Warna-Złote Piaski (Bułgaria).

  Zespol_Sokoliki.JPG

 • Zespół Nieczajnianie
  Zespół Folklorystyczny "Nieczajnianie" powstał w 2001 r. w Nieczajnie Górnej. W czasie swojej działalności zespół przygotował ciekawe programy obrzędowe, wśród nich: "Powiślańskie zaloty", "Sobótki", a także wiązanki tańców ludowych: lubelską, żywiecką i powiślańską. Reprezentował Dąbrowę Tarnowską m.in. na Festiwalu Teblab w Budapeszcie dwukrotnie: w 2005 i 2009 r., na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Rixheim we Francji w 2007 r. Był też ozdobą, wraz z kapelą "Dąbrowiacy", polskiego wieczoru niepodległościowego w Rixheim w listopadzie 2008 r.  Wśród licznych nagród i wyróżnień krajowych na pamięć zasługuje dwukrotne zwycięstwo w Regionalnym Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych "Krakowiaczek" w Łoniowej oraz wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Rabce-Zdroju.

  Zespol_Nieczajnianie.JPG

 • Klaudia Pikul
  Uczennica LO w Dąbrowie Tarnowskiej, bardzo zdolna pianistka i wokalistka, związana ze scenami muzycznymi w rodzinnej Radgoszczy i Dąbrowie Tarnowskiej. Od wielu lat uczęszcza na zajęcia „szkółki muzycznej” DDK (pod kier. Łukasza Chmiela). Jej gra i śpiew jest wzbogaceniem wielu imprez odbywających się w domu kultury i Ośrodku Spotkania Kultur. Od początku uczestniczy w Koncertach Muzyki Duszy w ramach Dni Dąbrowy Tarnowskiej.

  Klaudia-Pikul_640.jpg