Serce Pogórza Ciężkowickiego, miejscowość Ciężkowice, to jedna z najprężniej rozwijających się miejscowości pod względem turystyki w Małopolsce. Warto o tym pamiętać wybierając miejsce na weekendowe aktywności, zwłaszcza kiedy do miasta zawita Strefa Funduszy Europejskich „Małopolska Myśli o Tobie”.

baner_ciezkowice_640.png

To właśnie dzięki Funduszom Europejskim wiele miejsc w Ciężkowicach zostało wyremontowanych lub powstały zupełnie nowe inwestycje, jak choćby sala gimnastyczna, czy obiekty rekreacyjne i kulturalne w ramach rewitalizacji centrum miejscowości. 

Strefa Funduszy Europejskich będzie zlokalizowana na ciężkowickim Rynku, obok odrestaurowanego ze środków unijnych Ratusza. Kto jednak chciałby zobaczyć więcej ciekawych miejsc, może udać się niecały kilometr na południe od centrum Ciężkowic, gdzie znajduje się rezerwat przyrody nieożywionej Skamieniałe Miasto. To grupa ciekawych skał rozrzucona wśród lasu mieszanego, z zapleczem turystycznym. 

Zapraszamy zatem do odwiedzenia Strefy Funduszy Europejskich i Ciężkowic od piątku, 1 września do niedzieli, 3 września . Mnogość atrakcji gwarantowana!

Koncerty

  • Dollars Brothers
    Dollars Brothers to polsko-łemkowska formacja założona w 2006 r. zamieszkująca tereny Beskidu Niskiego - magicznej krainy Łemków i Pogórzan. Zespół tworzy muzykę rozrywkową inspirowaną folklorem łemkowskim. Energetyczne zespolenia pop-rocka, funku, disco bazujące na łemkowskiej muzyce ludowej, tworzą nową adaptację oraz połączenia, niespotykane jak dotąd w tych rejonach muzyki, zarówno folklorystycznej czy folkowej jak i rozrywkowej. Zespół tworzą: Mirosław Dziubina –  wokal, bass, Piotr Krygowski – instrumenty klawiszowe, Krzysztof Mika – perkusja, Jarosław Gawor – gitara.

    dollars_brothers.jpg