Przeczytaj o beneficjentach, którzy pojawią się w Strefach Funduszy Europejskich

Filia Centrum Podologicznego w Tarnowie

Zespół Centrum Podologicznego zajmuje się kursami, szkoleniami oraz profilaktyką i leczeniem stóp. W zakresie usług Centrum są badania przesiewowe stóp, konsultacje, zabiegi i terapie dla pacjentów z grupy ryzyka, tj. diabetyków, osób z różnymi dolegliwościami. Ponadto Centrum oferuje dobór indywidualnych wkładek i obuwia.

Atrakcje na stoisku

Bezpłatne badania przesiewowe stóp, dobór indywidualnych wkładek i obuwia, gimnastyka stóp dzieci i młodzieży, warsztaty z prawidłowego opracowywania płytki paznokciowej.

podologia_640.jpg

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A.

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A dzięki blisko 10 mln zł unijnej dotacji z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego odrestaurowało wnętrze Pijalni Głównej Wód Mineralnych w Krynicy – Zdroju. Pozyskane fundusze zostały wykorzystane na doposażenie Pijalni w nowoczesny i profesjonalny sprzęt oświetleniowy i nagłaśniający, co wzbogaciło ofertę kulturalną obiektu. W Pijalni odbywa się wiele wydarzeń, takich jak: „Krynica Źródłem Kultury”, koncerty polskich gwiazd, a także spotkania biznesowe i konferencje.

Atrakcje na stoisku

Degustacja naturalnych wód leczniczych JAN, ZUBER, SŁOTWINKA oraz Kryniczanka - Naturalna Woda Mineralna.

krynica_640.jpg

HEN-HAFT Pracownia Strojów Ludowych i Stylizowanych Henryka Poniewierska

"HEN-HAFT" to pracownia strojów ludowych i stylizowanych ze wszystkich regionów Polski. Pracownia szyje gorsety, bluzki, spódnice i fartuszki. Stroje są zdobione koralkami i haftowane tradycyjnie, według wzorów gotowych lub dostarczanych przez klienta. Elementem stroju jest tez biżuteria – korale wykonywane z materiału i kordonek. Dla miłośników ludowego wystroju wnętrz, HEN-HAFT wykonuje też makatki, obrusy, bieżniki, szydełkowe serwetki, haftowane poszewki na poduszki, a także zabawki dla dzieci.

Atrakcje na stoisku

Warsztaty z haftowania ręcznego, ozdabianie cekinami i koralikami, możliwość zakupu wyrobów firmy.

Hen-Haft_640.jpg

Zakład Mechaniczny „Precyzja” Sp. z o.o.

Zakład Mechaniczny "PRECYZJA" Sp. z o.o. powstał w oparciu o rodzinne, wieloletnie doświadczenie rzemieślnicze. Podstawą działalności jest produkcja i remont maszyn rozdrabniających do tworzyw sztucznych, drewna i innych materiałów. Firma realizuje projekt unijny, który polega na zakupie usług badawczo-rozwojowych związanych z opracowaniem ulepszonego rozdrabniacza. Projekt ma na celu poprawę układu tnącego maszyny, aby był on zdolny do dokładniejszego rozdrabniania drobnych elementów metalowych.

Atrakcje na stoisku

Prezentacja produktów, broszury informacyjne, pokaz filmowy.

precyzja_640.jpg

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Zespół specjalistów z WUP-u będzie do dyspozycji osób zainteresowanych otrzymaniem wsparcia lub dotacji unijnych w zakresie projektów społecznych. Program spotkań z WUP w Strefie obejmuje m.in. szkolenia na temat projektu PO WER, promocję projektu „Kierunek Kariera”, aktywizację osób przed i po 30. roku życia.

Atrakcje na stoisku

Spotkanie z beneficjentem PO WER - firmą Prodictum Sp. z o. o. Na stoisku będą obecni stażyści, którzy zaprezentują swoje umiejętności kulinarne. Będzie możliwość degustacji własnoręcznie przyrządzonych przekąsek typu finger food (tartinki, koreczki, itp.).

DSC_0137.jpg

Miasto Krzeszowice

Krzeszowice to miejsce, gdzie od lat inwestuje się środki zewnętrzne, w tym unijne, na rozwój społeczny, infrastrukturalny, działania proekologiczne i turystykę. To pełne uroku miasteczko otoczone pięknymi skalnymi formami słynnych Dolinek Krakowskich. To stąd wychodzą malownicze szlaki, m.in. do Doliny Mnikowskiej, czy Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Na jego terenie można podziwiać nie tylko osobliwości przyrodnicze, ale również pobliskie zamki Tenczyn i Lipowiec. 

Krzeszowice_640.jpg

Lokalna Grupa działania Dunajec-Biała

Obszar LGD Dunajec-Biała obejmuje tereny powiatu tarnowskiego, a gminy wchodzące w jej skład to: Ciężkowice, Wojnicz, Pleśna i Zakliczyn. Stowarzyszenie realizuje wiele projektów ukierunkowanych na rozwój turystyki i produktu regionalnego na obszarach wiejskich. To z inicjatywy stowarzyszenia przeprowadzono ekspertyzy odbudowy wież obserwacyjnych, szlaków turystycznych, żywego skansenu, inwentaryzację cmentarzy wojennych i szlaków bojowych. Powstał też film promocyjny „Walory Naszej Małej Ojczyzny”.

LGD_Dunajec-Biala-0727.jpg

Gmina Ochotnica Dolna

Ochotnica Dolna to gmina rolniczo-turystyczna znajdują się w Gorcach, u podnóża pasm Lubania i Gorca. Ochotnica to enklawa aktywnego wypoczynku w sercu Gorców. Tutaj dzięki funduszom unijnym powstały szlaki turystyki rowerowej, pieszej i narciarskiej. Gmina zainwestowała te fundusze także w odnawialne źródła energii oraz rozbudowę Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Atrakcje na stoisku

Kolportaż ulotek i informatorów na stoisku oraz gadżetów, degustacja potraw regionalnych.

Ochotnica_dolna.jpg

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice prowadzi wielokierunkową działalność rozwijającą i zaspokajającą potrzeby kulturalne mieszkańców. Promuje atrakcje rejonu Pogórza Ciężkowickiego i kultury lokalnej w kraju i za granicą. Szczególne miejsce w promocji zajmuje rezerwat Skamieniałe Miasto na terenie Pogórza Ciężkowickiego, Dolina Rzeki Białej i lokalna twórczość artystyczna. Siedzibą Centrum Kultury jest zabytkowy Ratusz na ciężkowickim rynku.

centrum-ciezkowice.jpg

Edyta Kania EMU

EMU to ręcznie tworzona i komponowana biżuteria, wykonana z ceramiki, kamieni i malowanego drewna. Na stoisku będzie można zakupić biżuterię modową, a na życzenie klienta stworzyć lub zmodyfikować własną biżuterię.

Emu_640.jpg

Gorrett

Firma specjalizuje się w produkcji naczep samochodowych. W 2016 roku dzięki wsparciu i dofinansowaniu z UE firma zrealizowała projekt „Badania homologacyjne dwóch typów przyczep kat. O, zgodnie z wymaganiami dyrektywy 2007/46/WE” i uzyskała Homologację Europejską na produkcję pojazdów – przyczep samochodowych kat. O1 o DMC do 750 kg jedno - i dwuosiowych.

Atrakcje na stoisku

Pokaz możliwości technologicznych z zakresu obróbki metali metodą CNC. Przedstawienie różnych typów przyczep oraz możliwości rozwiązań konstrukcyjnych wg wymagań klienta.

Gorrett.jpg

Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej

Dąbrowa Tarnowska to jedno z najciekawszych miejsc w subregionie tarnowskim, zarówno pod względem turystycznym, historycznym, jak i inwestycyjnym. Te trzy obszary przenikają się, tworząc interesującą całość. Duża w tym zasługa funduszy unijnych. To dzięki nim w ostatnich latach m.in. przywrócono do dawnej świetności synagogę – perłę architektury Chasydów, wybudowano halę sportową na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji czy wyposażono pływalnię w kolektory słoneczne do pozyskiwania ekologicznej energii.

Urzad_Dabrowa.jpg

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Na stoisku Wojewódzkiego Funduszu będzie możliwość spotkania z Doradcami Energetycznymi, którzy udzielać będą informacji w zakresie oferty finansowej skierowanej do instytucji, jak i do osób indywidualnych. Doradcy będą obecni w Dąbrowie Tarnowskiej, Chrzanowie, Proszowicach i Nowym Targu.

WFOS.jpg

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Odwiedzający stoisko będą mieli okazję zapoznać się z ofertą Muzeum oraz wziąć udział w różnego rodzaju aktywnościach rozwijających nie tylko zdolności plastyczne ale także poszerzających wiedzę na temat sztuki współczesnej. Pracownicy MOCAK-u przy użyciu takich pomocy jak zbiór publikacji Twórcza Kolekcja czy monidło z reprodukcją pracy Poli Dwurnik "I am married to painting" przybliżą odwiedzającym, jakie prace prezentowane są w Muzeum. Przez cały czas działalności aktywnej strefy MOCAK-u będą miały miejsce warsztaty, podczas których będziemy tworzyć zbiorowy portret mieszkańców Chrzanowa. Wszystkie powstałe prace wezmą udział w konkursie. Nagrodami dla najlepszych realizacji będą publikacje i gadżety Muzeum. Każdy będzie mógł również otrzymać wykonywaną na miejscu przypinkę z wybranym przez siebie dziełem z Kolekcji MOCAK-u. Cel, który edukacyjna strefa MOCAK-u będzie realizować to upowszechnianie idei społeczeństwa otwartego.

Akademia Robotyki w Chrzanowie i Centrum Helen Doron

  • mała wystawa klocków lego, prezentacja robotów lego, oraz ich programowania,
  • lekcje pokazowe metodą Helen Doron, konkurs z nagrodami, animacje dzieci